- Academy »
- Stats »
- Cup Austria »
- 2020/2021 »
- All Games
Competition
Cup 2020/2021
Austria
Games
1st Round | |||||||||
Thu | 27.Aug.2020 - 23:00 | Mattersburg | Gmünd | ||||||
Fri | 28.Aug.2020 - 17:00 | Wolfsberger AC |
2-2 e.t.(5-2) | Neusiedl | 27 | ||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:00 | Treibach | 1-2 | SV Horn II | 6 | ||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:00 | First Vienna | 4-0 | Mannsdorf | 5 | ||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:00 | Wörgl | 4-2 | Union Vöcklamarkt | |||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:00 | Hertha | 0-3 | Admira | |||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:00 | Austria Klagenfurt | 7-1 | Stadl-Paura | |||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:00 | Grödig | 1-2 | Amstetten | 16 | ||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:00 | Gleisdorf 09 |
1-1 e.t.(1-1) p.g.(3-5) | Ried | |||||
Fri | 28.Aug.2020 - 18:30 | Kapfenberger SV | 5-1 | Anif | |||||
Fri | 28.Aug.2020 - 19:30 | Sturm Graz | 8-0 | SV Innsbruck | 15 | ||||
Sat | 29.Aug.2020 - 16:00 | Dornbirn | 1-3 | Allerheiligen | |||||
Sat | 29.Aug.2020 - 16:00 | Wolfsberg | 1-3 | St. Pölten | |||||
Sat | 29.Aug.2020 - 16:30 | Floridsdorfer AC | 3-0 | Draßburg | |||||
Sat | 29.Aug.2020 - 17:00 | Bad Gleichenberg |
0-0 e.t.(0-1) | Lafnitz | |||||
Sat | 29.Aug.2020 - 17:00 | Austria Lustenau | 1-2 | Stripfing | |||||
Sat | 29.Aug.2020 - 17:00 | Schrems | 1-3 | Wacker Innsbruck | |||||
Sat | 29.Aug.2020 - 18:00 | Wattens | 3-1 | St. Anna | |||||
Sat | 29.Aug.2020 - 19:30 | Siegendorf | 0-3 | LASK Linz | |||||
Sun | 30.Aug.2020 - 10:00 | Dornbirner SV | 0-7 | Hartberg | 1 | ||||
Sun | 30.Aug.2020 - 10:15 | Austria Wien | 5-0 | Retz | 1 | ||||
Sun | 30.Aug.2020 - 16:30 | Rapid Vienna | 5-0 | TSV St. Johann | 4 | ||||
Sun | 30.Aug.2020 - 17:00 | Grazer AK | 0-1 | Seekirchen | 2 | ||||
Sun | 30.Aug.2020 - 18:00 | Blau-Weiß Linz | 5-1 | Team Wiener Linien | 2 | ||||
Tue | 08.Sep.2020 - 18:00 | Deutschkreutz | 0-3 | Wiener Neustadt | |||||
Wed | 09.Sep.2020 - 18:30 | Wiener SC | 5-0 | St. Jakob Rosental | |||||
Wed | 09.Sep.2020 - 19:00 | Vorwärts Steyr | 1-0 | Bruck/Leitha | |||||
Wed | 09.Sep.2020 - 19:25 | Schwarz-Weiß Bregenz | 0-10 | Salzburg | |||||
Sat | 12.Sep.2020 - 15:00 | SV Wallern | 0-1 | SVG Reichenau | |||||
Wed | 16.Sep.2020 - 18:00 | Gurten | 1-3 | Rheindorf Altach | 2 | ||||
Tue | 22.Sep.2020 - 18:30 | Weiz | 0-1 | Elektra | |||||
Wed | 30.Sep.2020 - 18:00 | Schwaz | 1-3 | Hohenems | |||||
2nd Round | |||||||||
Fri | 16.Oct.2020 - 17:00 | Admira |
1-1 e.t.(2-2) p.g.(3-4) | Kapfenberger SV | 14 | ||||
Fri | 16.Oct.2020 - 17:30 | WSG Tirol | 0-1 | Floridsdorfer AC | 1 | ||||
Fri | 16.Oct.2020 - 18:00 | Lafnitz | 2-4 | Austria Klagenfurt | 7 | ||||
Fri | 16.Oct.2020 - 18:30 | SV Horn II | 0-3 | Elektra | |||||
Fri | 16.Oct.2020 - 19:25 | Wiener SC | 1-3 | Austria Wien | |||||
Sat | 17.Oct.2020 - 13:45 | St. Pölten | 0-3 | Salzburg | 6 | ||||
Sat | 17.Oct.2020 - 14:00 | Hohenems | 1-2 | Sturm Graz | |||||
Sat | 17.Oct.2020 - 14:00 | Gmünd |
3-3 e.t.(3-4) | Hartberg | |||||
Sat | 17.Oct.2020 - 16:00 | Wacker Innsbruck | 1-0 | Stripfing | |||||
Sat | 17.Oct.2020 - 16:00 | Wiener Neustadt | 1-5 | Rapid Vienna | |||||
Sat | 17.Oct.2020 - 16:00 | LASK Linz | 3-0 | Wörgl | |||||
Sat | 17.Oct.2020 - 16:00 | Rheindorf Altach | 7-0 | Seekirchen | 1 | ||||
Sat | 17.Oct.2020 - 19:25 | First Vienna | 3-2 | Vorwärts Steyr | |||||
Sun | 18.Oct.2020 - 16:15 | Wolfsberger AC |
2-2 e.t.(2-2) p.g.(4-3) | Ried | 9 | ||||
Sat | 14.Nov.2020 - 14:00 | Allerheiligen |
0-0 e.t.(0-1) | Amstetten | 31 | ||||
Sat | 14.Nov.2020 - 15:00 | SVG Reichenau | 0-3 | Blau-Weiß Linz | |||||
8th Finals | |||||||||
Sat | 14.Nov.2020 - 19:25 | Floridsdorfer AC |
1-1 e.t.(1-3) | Austria Klagenfurt | 13 | ||||
Tue | 24.Nov.2020 - 19:25 | Sturm Graz | 1-0 | Wacker Innsbruck | 5 | ||||
Wed | 25.Nov.2020 - 16:15 | Austria Wien | 5-3 | Hartberg | 33 | ||||
Wed | 25.Nov.2020 - 19:25 | First Vienna | 2-1 | Rheindorf Altach | 3 | ||||
Tue | 15.Dec.2020 - 17:00 | Kapfenberger SV | 2-0 | Blau-Weiß Linz | 3 | ||||
Wed | 16.Dec.2020 - 15:00 | Wolfsberger AC | 2-0 | Amstetten | 4 | ||||
Wed | 16.Dec.2020 - 17:00 | LASK Linz | 3-0 | Elektra | |||||
Wed | 16.Dec.2020 - 19:30 | Salzburg | 6-2 | Rapid Vienna | 2 | ||||
Quarter-finals | |||||||||
Fri | 05.Feb.2021 - 17:00 | Kapfenberger SV |
1-1 e.t.(1-2) | Wolfsberger AC | 29 | ||||
Fri | 05.Feb.2021 - 19:30 | Sturm Graz | 1-0 | First Vienna | 23 | ||||
Sat | 06.Feb.2021 - 16:00 | Salzburg | 2-0 | Austria Wien | 13 | ||||
Sun | 07.Feb.2021 - 16:00 | LASK Linz |
2-2 e.t.(5-3) | Austria Klagenfurt | 15 | ||||
Semi-finals | |||||||||
Wed | 03.Mar.2021 - 18:00 | Wolfsberger AC |
0-0 e.t.(0-1) | LASK Linz | 5 | ||||
Wed | 03.Mar.2021 - 20:05 | Sturm Graz | 0-4 | Salzburg | 19 | ||||
Final | |||||||||
Sat | 01.May.2021 - 19:30 | LASK Linz | 0-3 | Salzburg | 12 |
Football Competitions
National Club Competitions |
GBR ESP DEU ITA PRT FRA NLD BRA AGO ALB ARE ARG ARM AUS AUT AZE BEL BGR BIH BLR BOL CAN CHE CHL CHN COL CRI CYP CZE DNK DZA ECU EGY EST FIN GBR GHA GRC GTM HKG HND HRV HUN IDN IND IRL IRL IRN IRQ ISL ISR JAM JPN KAZ KOR LTU LUX LVA MDA MEX MLT MOZ MYS NGA NOR NZL PAN PER POL PRY QAT ROU RUS SAU SGP SLV SRB STP SVK SVN SWE THA TUN TUR UKR URY USA VEN VNM WAL ZAF AFR EUR WOR WOR EUR |
International Club Competitions |
EUR EUR EUR SOU WOR EUR AFR SOU WOR N/C WOR WOR EUR EUR WOR N/C ASI ASI ASI ASI N/C AFR OCE WOR SOU SOU WOR WOR WOR ASI N/C ASI AFR AFR WOR ASI AFR OCE WOR EUR ASI ASI WOR ASI ASI EUR WOR EUR WOR SOU EUR WOR EUR WOR WOR WOR WOR WOR WOR N/C EUR EUR EUR |
National Teams |
EUR EUR EUR ASI AFR N/C SOU OCE N/C N/C N/C N/C WOR N/C SOU OCE EUR SOU EUR EUR WOR EUR |
Cup - 2020/2021
- 98% 62 / 63 Games
- Home team wins 45.16%
- Draws 0%
- Away team wins 54.84%
- Over 1.5 82.26%
- Over 2.5 70.97%
- Over 3.5 46.77%
- Goals 227
- Goals /match 3.66
- Goals /match home 1.92
- Goals /match away 1.74
- Both teams score 46.77%
- Goals after 80' 27.31%
No tv schedule yet for US
(change)