This site uses cookies. When you browse the site you are consenting to its use. Know more.

Competition

FA Cup 2019/2020


England


Games

Extra Preliminary Round
Fri 09.Aug.2019 - 18:45 Skelmersdale 1-1 Penistone Church
Fri 09.Aug.2019 - 18:45 Woodford Town 1-1 White Ensign
Fri 09.Aug.2019 - 18:45 Balham 1-0 Rusthall
Fri 09.Aug.2019 - 18:45 Bexhill United 1-6 Eastbourne
Fri 09.Aug.2019 - 18:45 Sutton Common Rovers 1-1 Molesey
Fri 09.Aug.2019 - 18:45 Plymouth P 1-0 Buckland
Fri 09.Aug.2019 - 19:00 Hackney Wick 1-3 Framlingham Town
Sat 10.Aug.2019 - 11:30 Punjab United 0-1 Broadbridge Heath
Sat 10.Aug.2019 - 13:00 Street 4-1 Odd
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Consett 1-1 Dunston
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Newton A 0-2 Northallerton
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Kendal 0-4 Hemsworth MW
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Shildon 0-0 Garforth
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Whitley Bay 1-7 Hebburn
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Ashington 2-0 Albion Sports
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Billingham 3-0 Yorkshire Amateur
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 West Auckland 1-3 Bridlington
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 North Shields 2-2 Guisborough
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bishop A 0-2 Thornaby
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Sunderland RCA 0-0 Sunderland Ryhope CW
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Seaham 4-2 Penrith
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Harrogate 1-10 Whickham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Nostell 2-2 Stockton Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Hall Road 0-3 Goole
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Knaresborough Town 0-3 Newcastle B
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Vauxhall 1-2 Winsford Utd
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Charnock Richard 2-1 Lower Breck
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Thackley 1-4 Handsworth
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Longridge Town 6-1 Barnoldswick
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Irlam 4-0 Ashton Athl
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Northwich V 2-2 Silsden
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Liverpool 2-3 Burscough
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Avro 3-4 Litherland Remyca
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Runcorn T 2-0 Rylands
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Squires Gate 1-2 West Didsbury
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Clitheroe 1-2 1874 Northwich
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Eccleshill United 2-1 Bootle
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Athersley Recr 0-4 Padiham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 City of Liverpool 3-1 Campion
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Liversedge 5-1 Abbey Hey
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Coventry S 1-1 Coventry United
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Lye 0-3 Lutterworth Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Romulus 0-0 Wolv Casuals
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Lichfield City 3-2 Highgate United
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Haughmond 3-2 Walsall Wood
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Atherstone 1-3 Stourport
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Congleton 1-1 Westfields
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Hanley Town 2-3 Leicester Road
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Boldmere 3-1 Daventry
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Tividale 2-1 Wednesfield
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Racing Club Warwick 0-2 Wulfrunians
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Dunkirk 0-3 Gresley
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Sporting Khalsa 5-4 Rugby
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Heather 2-0 Wolves Sporting
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Malvern Town 1-2 Whitchurch Alport
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Radford 0-7 Heanor
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Winterton 2-1 Grimsby Borough
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Quorn 1-2 Sherwood Colliery
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Leicester Nirvana 2-1 Oadby
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Worksop 1-2 Melton Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Sleaford 0-7 AFC Mansfield
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Mulbarton Wanderers 0-0 Boston
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 South Normanton Athletic 5-0 Selston
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bottesford Town 2-8 Long Eaton
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Barton Town 3-2 Carlton
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Shepshed 2-4 Maltby
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Anstey Nomads 0-3 Kirby
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Loughborough U 3-1 Ilkeston Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Potton United 1-2 Ely
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 March Town United 2-1 Norwich Utd
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Walsham 1-2 Northern Star
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Eynesbury 3-3 Wellingborough
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Desborough 1-3 Histon
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Biggleswade 4-1 Mildenhall
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Holbeach Utd 2-0 Fakenham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bugbrooke 1-0 Spixworth
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Biggleswade 1-0 Swaffham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Harborough 1-2 Deeping
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Newmarket 2-2 Arlesey
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Gorleston 1-0 Pinchbeck United
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Great Yarmouth 4-2 Whitworths
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Waltham Forest 5-0 Bengal Utd
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Haverhill 1-6 Colney
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Crawley Green 2-5 Takeley
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Hadley 4-2 Redbridge
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Woodbridge 1-0 Coggeshall United
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Clapton 0-6 Stowmarket Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Hullbridge 1-2 Stanway
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 L Colney 2-0 Hadleigh Utd
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Sawbridgewort 1-3 Halstead
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Clacton 3-0 Margaretsbury
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Southend M 0-0 Long Melford
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Wadham Lodge 0-1 Cockfosters
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Stotfold 3-1 Harpenden Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Ilford 1-2 Harwich & Parkeston
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Saffron 1-0 Baldock Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Fairford 3-2 Enfield
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 AFC Hayes 1-1 Wembley
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Clanfield 85 1-3 Shortwood Utd
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Dunstable 3-2 Chipping Sodbury Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Slimbridge 1-0 Edgware Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Tuffley Rovers 1-1 N Greenford
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Wootton 1-1 Aylesbury
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 London Tigers 0-2 Thame Rangers
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Newport Pagnel 6-2 Cheltenham S
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Leverstock 1-1 Ardley Utd
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Oxhey 0-4 Flackwell
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bishops Cleeve 3-0 Easington Sports
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Wantage 1-1 Brackley Town Saints
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Leighton 4-1 Thornbury Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Shrivenham 1-1 Holmer
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Harefield Utd 3-0 Lydney Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Longlevens 3-0 Malmesbury Victoria
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 AFC Croydon Athletic 1-0 Virginia Water
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Loxwood 1-1 Abbey Rangers
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Crawley Down 0-2 Newhaven
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Cray Valley 2-1 Chatham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bridon Ropes 3-1 Broadfields United
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Tunbridge 1-1 Pagham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Corinthian 1-2 Little Common
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Walton & H 2-4 Southall
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Horley 2-2 Bearsted
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Egham 2-2 Lancing
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Lordswood 0-1 Steyning Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 CB Hounslow United 2-1 Sheerwater
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Horsham 2-1 Croydon
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Saltdean United 6-1 Eastbourne
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Chertsey 1-1 Cobham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Tower 2-1 Selsey
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Chichester 3-1 Erith
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Hassocks 2-0 Langney Wanderers
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Arundel 2-0 Banstead Athletic
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Redhill 2-1 K Sports
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Glebe 3-1 Hollands & Blair
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Colliers Wood 2-3 Shoreham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Sheppey United 4-1 East Preston
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Guildford 3-2 Tooting Bec
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Sutton Athletic 3-2 Deal
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Spelthorne Sports 1-1 Lingfield
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Greenwich B 2-3 Canterbury
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Crowborough 1-2 Varndeanians
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Welling Town 1-4 Uckfield Town
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Hanworth 3-2 Fisher
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Beckenham 4-3 Raynes Park
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Solent 0-3 Portland United
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Cowes 0-4 Lymington
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Shaftesbury Town 1-4 Knaphill
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Fleet 2-2 Farnham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Brockenhurst 0-2 AFC Stoneham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bournemouth 2-1 Frimley
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Windsor 0-3 Reading City
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bemerton 3-3 Andover New Street
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Ascot Utd 2-2 Badshot
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Binfield 3-2 United Services
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Romsey 1-5 Hamble Club
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Amesbury Town 2-7 Christchurch
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Westbury United 0-1 Fareham
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Hamworthy Utd 3-0 Bashley
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Portchester 2-2 Hythe & Dibden
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Horndean 5-3 Camberley
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Alresford 0-0 Baffins Milton Rovers
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Cheddar 2-3 Bradford
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bitton 2-1 Bridport
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Wellington AFC 1-1 Cribbs
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Keynsham Town 0-1 Brislington
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Exmouth 2-0 Barnstaple
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Saltash Utd 1-2 Clevedon
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Willand 2-1 Austell
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Tavistock 3-0 Hengrove
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Shepton 3-1 Cadbury
Sat 10.Aug.2019 - 14:00 Bridgwater 1-0 Hallen
Sat 10.Aug.2019 - 15:00 Abingdon Utd 1-2 Brimscombe & Thrupp
Sat 10.Aug.2019 - 18:30 Thetford 0-1 Rothwell Corinthians
Sat 10.Aug.2019 - 19:00 Sholing 1-0 Tadley Calleva
Sun 11.Aug.2019 - 13:00 Barkingside 4-1 Stansted
Sun 11.Aug.2019 - 13:00 Winslow United 2-3 Roman Glass St George
Sun 11.Aug.2019 - 14:00 Worcester 4-1 Stone Old Alleynians
Sun 11.Aug.2019 - 14:00 Hallam 0-2 Staveley
Sun 11.Aug.2019 - 14:00 Northampton ON Chenecks 2-3 Godmanchester
Sun 11.Aug.2019 - 14:00 Kirkley 2-2 Wroxham
Sun 11.Aug.2019 - 14:00 Hoddesdon 2-0 Brantham
Sun 11.Aug.2019 - 14:00 West Essex 1-2 Whitton Utd
Sun 11.Aug.2019 - 14:00 Erith 1-1 Peacehaven
Extra Preliminary Round Replays
Tue 13.Aug.2019 - 18:15 Lancing 2-2
e.t.(4-4)
p.g.(3-4)
Egham
Tue 13.Aug.2019 - 18:30 Dunston 5-2 Consett
Tue 13.Aug.2019 - 18:30 Sunderland Ryhope CW 1-2 Sunderland RCA
Tue 13.Aug.2019 - 18:30 Ardley Utd 3-1 Leverstock
Tue 13.Aug.2019 - 18:30 Pagham 0-2 Tunbridge
Tue 13.Aug.2019 - 18:30 Peacehaven 1-1
e.t.(1-1)
p.g.(3-5)
Erith
Extra Preliminary Round
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Burnham 2-1 Tring
Extra Preliminary Round Replays
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Garforth 3-2 Shildon
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Wolv Casuals 1-1
e.t.(1-2)
Romulus
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Wellingborough 4-1 Eynesbury
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Wembley 3-2 AFC Hayes
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 N Greenford 2-1 Tuffley Rovers
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Aylesbury 1-0 Wootton
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Holmer 1-1
e.t.(1-1)
p.g.(4-5)
Shrivenham
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Abbey Rangers 2-0 Loxwood
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Bearsted 0-2 Horley
Tue 13.Aug.2019 - 18:45 Molesey 0-1 Sutton Common Rovers
 

Football Competitions

National Club Competitions

NGA

RSA

GHA

ANG

ALG

UAE

TUN

QAT

KSA

MOZ

STP

ENG

ESP

ITA

DEU

FRA

BRA

PRT

TUR

NLD

ARG

RUS

FIN

POL

BEL

CHE

SWE

NOR

DNK

USA

IRL

SCO

AUT

CZE

COL

GRC

JPN

UKR

KOR

MEX

ISL

CHN

BGR

HRV

HUN

CYP

ROU

CHL

EST

LVA

ISR

LTU

PRY

PER

URY

BLR

EGY

AUS

SRB

CAN

ALB

ARM

AZE

BOL

BIH

CRI

ECU

SLV

GTM

HND

HKG

IDN

IRN

IRQ

JAM

KAZ

LUX

MAS

MLT

MDA

NZL

NIR

PAN

SIN

SVK

SVN

THA

VEN

VIE

WAL

IND

EUR

International Club Competitions

AFR

AFR

AFR

EUR

EUR

EUR

WOR

SOU

ASI

ASI

N/C

OCE

WOR

SOU

SOU

WOR

WOR

WOR

WOR

EUR

SOU

EUR

WOR

WOR

N/C

EUR

EUR

EUR

National Teams

AFR

AFR

AFR

EUR

WOR

WOR

WOR

WOR

EUR

AFR

ASI

EUR

N/C

OCE

SOU

EUR

EUR

SOU

N/C

ASI

ASI

WOR

WOR

ASI

N/C

ASI

N/C

ASI

OCE

N/C

EUR

ASI

ASI

N/C

ASI

N/C

WOR

N/C

OCE

SOU

N/C

EUR

EUR

SOU

EUR

EUR

WOR

WOR

WOR

WOR

WOR

EUR

WOR

WOR

EUR

View All

FA Cup - 2019/2020

  • 100% 886 / 888 Games

  • Home team wins 43%
  • Draws 17.16%
  • Away team wins 39.84%
  • Over 1.5 81.83%
  • Over 2.5 62.75%
  • Over 3.5 40.86%
  • Goals 2904
  • Goals /match 3.28
  • Goals /match home 1.69
  • Goals /match away 1.58
  • Both teams score 58.13%
  • Goals after 80' 3.1%
View all

No tv schedule yet for US (change)